avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Procura - auto apartinand sotiei
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Procura - auto apartinand sotiei

am nevoie de procura pentru a conduce autoturismul sotiei?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 21:34, 10 Martie 2013
Se poate si fara procura dar sa nu dati de un agent de circulatie prea zelos si sa tot stati la discutii aiurea...
Este bine sa aveti procura si pentru ipoteza ca ar face o plangere la politie pentru furt...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conducere auto inmatriculat in alta tara cipito cipito Buna ziua, am cumparat pe numele sotiei un autoturism inmatriculat in Spania. Cu contract de vanzare/cumparare, etc. Având acte valabile, până mi-a ... (vezi toată discuția)
Handicap cu autoturism utiliyator utiliyator o persoana cu handicap a cumparat autoturism in conditiile legii 448/2006 insa a facut procura sotului sa se ocupe de toate demersurile si acesta s a ocupat ... (vezi toată discuția)
Ce sancțiuni se da pentru conducerea unui autoturism fără itp, asigurare și radiata din circulație? Sandra17 Sandra17 Îmi poate spune cineva? Acest tip în afara ca a circulat cu autoturismul fără ITP, ASIGURARE ȘI RADIATA DIN CIRCULAȚIE., Acesta a intrat cu ... (vezi toată discuția)