Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie la executare facuta de girant
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie la executare facuta de girant

Buna dimineata!
Intrebare: daca debitorul face contestatie la executare trebuie sa faca si girantul contestatie? Si daca trebuie sa faca si girantul contestatie, o poate face prin aceeasi cerere cu debitorul sau separat?
Multumesc!
Nu este obligatoriu sa faca si debitorul, si girantul. Face cel/cei care crede/cred ca sunt lezati in interesele legitime. Contestatia se poate face impreuna sau separat, cum doriti, daca se contesta acelasi lucru.