Forum Discuţii juridice Executare silită Procedura Contestatie la Executare de catre trei ...
Discuție deschisă în Executare silită

Procedura Contestatie la Executare de catre trei giranti contract CAR

Debitorul nu a achitat imprumutul la un CAR. CAR a solicitat executarea tuturor girantilor. Executorul a intocmit trei Dosare de executare, avand in vedere ca locuim in sectoare diferite din Bucuresti. Intrebarea mea este care este posibilitatea, daca exista, sa inaintam o cerere comuna de Contestatie la executare. Luati in considerare faptul ca locuim in sectoare diferite, deci instante de executare diferite. Multumesc !
Fiecare debitor-girant trebuie sa faca contestatie separata, chiar daca motivele vor fi asemanatoare.Contestatia la executare se va introduce la instanta de executare,instanta de executare este judecatoria in a carei circumscriptie se afla la data sesizarii organului de executare,domiciliul sau dupa caz,sediul debitorului.[Art.651(1)NCPC].
Multumesc !