avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incheiere c.i.m.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incheiere c.i.m.

Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce acte trebuiesc intocmite in cazul expirarii la termen al unui contract incheiat pe perioada determinata.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:18, 11 Martie 2013
Daca nu mai vreti sa-l prelungiti se intocmeste decizie de incetare in baza art. 56 alin. 1 lit i) Codul muncii.
Daca vreti sa-l prelungiti, act aditional de prelungire cu mentionarea duratei pentru care se prelungeste...
Multumesc mult pentru raspuns.
Se vor intocmi urmatoare acte:
- decizia de incetare a c.i.m.
- adeverinta de vechime
- adeverinta pentru somaj
imi dati va rog un model de adeverinta pentru somaj?
Adeverinta pentru somaj este un tipizat ...
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Insarcinata si concediata mariana3040 mariana3040 supun atentiei dumneavoastra urmatoarea speta: lucrez intr-o scoala, cu contract pe perioada determinata, care expira in data de 7 august 2012. In data de 1 ... (vezi toată discuția)
Adeverinta de vechime suciugeorgeta suciugeorgeta Daca un salariat pleaca cu data de 05.05.2011 mai este nevoie sa ii dau adeverinta de vechime pentru perioada 01.01.2011-05.05.2011 daca nu a avut nici o ... (vezi toată discuția)
Incetare cim durata determinata Alis07 Alis07 Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti ce documente se intocmesc pentru un angajat al carui contract de munca incheiat cu durata determinata expira in data de 1 ... (vezi toată discuția)