Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incheiere c.i.m.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incheiere c.i.m.

Buna ziua, va rog sa imi spuneti ce acte trebuiesc intocmite in cazul expirarii la termen al unui contract incheiat pe perioada determinata.
Multumesc
Daca nu mai vreti sa-l prelungiti se intocmeste decizie de incetare in baza art. 56 alin. 1 lit i) Codul muncii.
Daca vreti sa-l prelungiti, act aditional de prelungire cu mentionarea duratei pentru care se prelungeste...
Multumesc mult pentru raspuns.
Se vor intocmi urmatoare acte:
- decizia de incetare a c.i.m.
- adeverinta de vechime
- adeverinta pentru somaj
imi dati va rog un model de adeverinta pentru somaj?
Adeverinta pentru somaj este un tipizat ...
[ link extern ]