Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Conducere sub influenta alcoolului - alcoolemie 1.1, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Conducere sub influenta alcoolului - alcoolemie 1.1, refuz recalculare, procedura instanta

in urma unui accident rutier fara victime unei persoane i sa gasit o alcoolemie de 1,1-1,2la mie. aceasta persoana sustine ca nu avea cum sa aiba o asemenea alcoolemie si a cerut procurorului o recalculare ,fiindui refuzat acest drept .vreau sa stiu daca avea dreptul la recalculare si daca nu i sa dat acest drept ,cum se poate apara in instanta
este tardiv acum in instanta, daca a debutat cercetarea judecatoreasca, atata timp cat nu a facut plangere impotriva rezolutiei procurorului de respingere a cererii de recalculare a alcoolemiei. In cazul in care a existat rezolutia cum a fost motivata ?