Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Asigurare comision din intermediere internationala - ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Asigurare comision din intermediere internationala - ce fel de contract?

Buna ziua,

Sunt persoana juridica care intermediaza o vanzare ... adica eu am gasit furnizorul cu cea mai buna oferta.
Cumparatorul a acceptat oferta.
Cu ce document international pot sa imi asigur comisionul de la furnizor/vanzator ?

Furnizorul mi-a dat oferta de 90 lei, eu am transmis-o catre cumparatorul cu 91 lei si a fost acceptata.
Cu ce document pot eu sa imi asigur primirea diferentei de pret (comision) la executarea contractului (la plata de la cumparator catre vanzator prin L/C at sight) ???

Va rog sa-mi raspundeti doar daca stiti sigur.

Multumesc mult!

O zi cat mai placuta!
~ Conținut șters la cerere ~