avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 403 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit scuter (moped)
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit scuter (moped)

Va rog sa-mi raspundeti si mie cum sa formulez o contestatie la primarie deoarece nu am platit taxa de inregistrare anuala de 50 ron pe care o percepe primaria or Cugir incepand din anul 2009 -2012 pentru ca nu este legala .iar din 2013 conform OUG nr.1/ 22 01 2013 de modificare a Legii 263/2010 se plateste impozit la scutere si eu nu pot sa-l platesc findca apar la restante MULTUMESC ANTICIPAT.

Alte discuții în legătură

Impozit scuter(moped) Danyel77 Danyel77 va rog sa-mi spunetii si mie cum sa formulez o contestatie la primarie deoarece nu am platit taxa de inregistrare anuala de 50 ron pe care o percepe primaria ... (vezi toată discuția)
Legea 263/2010 silviaRadu54 silviaRadu54 Buna ziua, La solicitarea mea scrisa de a mi se recalcula drepturile de pensie cu prev. OUG 100/2008 si O.U.G.114/2009 , mi se recalculeaza pensia , ... (vezi toată discuția)
Curtea constitutionalã a româniei a constatat cã dispozitiile din oug nr. 1/2013 referitoare la data aplicãrii indicelui de corectie sunt neconstitutionale Gabriela  Pintea Gabriela Pintea Curtea Constituţională a României a soluţionat, în şedinţa din data de 29 octombrie 2013, excepţia de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art. III, ... (vezi toată discuția)