Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare teren

In 2007 am acceptat un teren cu mult sub valoarea terenului confiscat de aut locale.
Va rog sa-mi spuneti daca mai am vreo solutie de despagubire cfm noii legi sau chiar pe drept comun. Multumesc!
Orice actiune in justitie are un termen de prescriptie, deci vedeti ca decizia de punere in posesie si procesul-verbal aferent ( pe care afirmati ca le-ati semnat si acceptat iin 2007)nu mai pot fi contestate acum, daca ele sunt emise in 2007.

Referitor la : "despagubire conform noii legi " la ce noua lege de despagubire va referiti?

Va rog sa-i precizati numarul si anul aparitiei, daca doriti o opinie juridica.