avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... retrocedare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

retrocedare teren

In 2007 am acceptat un teren cu mult sub valoarea terenului confiscat de aut locale.
Va rog sa-mi spuneti daca mai am vreo solutie de despagubire cfm noii legi sau chiar pe drept comun. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters258148 , utilizator 11:47, 5 Aprilie 2013
Orice actiune in justitie are un termen de prescriptie, deci vedeti ca decizia de punere in posesie si procesul-verbal aferent ( pe care afirmati ca le-ati semnat si acceptat iin 2007)nu mai pot fi contestate acum, daca ele sunt emise in 2007.

Referitor la : "despagubire conform noii legi " la ce noua lege de despagubire va referiti?

Va rog sa-i precizati numarul si anul aparitiei, daca doriti o opinie juridica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Modificare titlu de proprietate si punere in posesie Faur Ionela-Carmen- Cabinet de Avocat Faur Ionela-Carmen- Cabinet de Avocat Bună ziua , Am o hotărâre judecătorească , care a rămas definitivă şi irevocabilă în data de 30.01.1996 dată într-un proces de revendicare teren ... (vezi toată discuția)
Instrainare drept coproprietar mostenitor cf. titlu de proprietate emis in baza legii 18/1991 zawitzky zawitzky Titlul de proprietate emis (abia) in anul 2002 in baza legii 18/1991, avandul ca autor pe tatal meu decedat in anul 1982 si ca mostenitori pe subsemnatul, pe ... (vezi toată discuția)
Legatar cu titlu particular catalin_c8747 catalin_c8747 Buna ziua As avea o intrebare referitoare la legatul cu titlu particular. Sint mostenitor avind aceasta calitate, testamentul fiind intocmit inaintea ... (vezi toată discuția)