Forum Discuţii juridice Executare silită licitatie executor judecatoresc-recipisa de ...
Discuție deschisă în Executare silită

licitatie executor judecatoresc-recipisa de consemnare

Pentru participarea la o licitatie organizata de executorul judecatoresc se solicita dovada de consemnare a cautiunii. Banca a eliberat doar foia de varsamant in contul executorului . As vrea sa stiu daca este nevoie si de o recipisa de consemnare sau este suficienta doar foia de varsamant.
Multumesc.
Este suficienta foaia de varsamant ,care face dovada platii
Multumesc.
In cazul neadjudecarii imobilului la licitatie cautiunea poate fi returnata pe baza foii de varsamant(cu mentiunea si stampila exec)sau va fi necesara acea recipisa?
Va fi necesara recipisa, pe care executorul va dispune restituirea cautiunii.