Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ordonanta prezidentiala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ordonanta prezidentiala

buna ziua ,va rog sa-mi spuneti daca se poate face o succesiune prin ordonanta prezidentiala? va multumesc anticipat
Nu se poate depune succesiune pe calea ordonantei presedintiale nefiind indeplinte conditiile acesteia, respectiv urgenta si nu e o masura vremelnica , ci una definitiva.Actiunea se va introduce pe calea dreptului comun.
va multumesc cu stima