Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Certificat absolvire cursuri ANEVAR
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Certificat absolvire cursuri ANEVAR

Buna ziua! Aproape fara sa vreau m-am pricopsit cu un certificate de absolvire ale unor cursuri ANEVAR in domeniul evaluarii. Imi poate spune cineva ce as putea sa fac cu el...? La ce mi-ar putea folosi? Sau in ce domeniu as putea lucra pe baza lui?
Cam greu si asa.. ar mai fi fost si necesari vreo 3 ani de experienta probabil in vreun post similar..
Buna ziua,
vizitati site-ul ANEVAR (fost UNEAR)
[ link extern ] /
Membrii titulari ai ANEVAR sunt admisi ca experti judiciari pe baza solicitarii scrise si a unui interviu la BCETJ - Ministerul Justitiei.
Cu stima,
Foarte frumos numai ca eu nu sunt membru titular...:D
va rog, daca se poate, sa-mi indicati mai exact unde pe situl ANEVAR se gaseste acest anunt. m-am straduit sa-l gasesc si nu resusesc.

adica toti membrii titulari ANEVAR pot deveni experti judiciari in baza unei cereri scrise si a unui interviu la BCETJ - Ministerul Justitiei?
Studiati OG nr. 2/ 2000 cu modificarile si completarile ulterioare, art 12 al.(1) lit.a) si lit.b) privind expertiza tehnica judiciara si extrajudiciara, pentru a vedea ce documente trebuie se depuneti si conditiile de participare la interviu.