Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cat trebuie sa fie distanta dintre gard si casa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cat trebuie sa fie distanta dintre gard si casa vecinului?

Buna seara,
As dori sa mi scrieti care ar trebui sa fie distanta legala intre gardul meu si casa sau anexele vecinului?
Va multumesc.
Daca nu exista fereastra de vedere sau balcon spre proprietatea dumneavoastra, distanta minima este de 60 cm pana la linia de hotar.
Daca exista fereastra de vedere sau balcon spre proprietatea dumneavoastra , distanta minima este de 2 m.
Multumesc frumos pentru raspuns,si v as ruga sa mi scrieti unde ar trebui sa merg sa anunt ca acea constructie este inceputa la 5 cm distanta de gardul meu.