Forum Discuţii juridice Achiziţii publice art 69 indice 2
Discuție deschisă în Achiziţii publice

art 69 indice 2

"Art. 692*)
(2) Autoritatea contractantă publică în SEAP denumirea şi datele de identificare ale ofertantului/candidatului/ofertantului asociat/subcontractantului/terţului susţinător, în termen de maximum 5 zile de la expirarea termenului-limită de depunere a candidaturilor/ofertelor, cu excepţia persoanelor fizice, pentru care se publică numai numele."

Va rog sa-mi lamuriti urmatorul aspect: despre ce ofertant/candidat etc. este vorba in acest articol. Este vorba despre cel care a castigat respectiva procedura??
este vorba despre toti cei ce au dupus oferte/candidaturi, nu numai despre cel ce a fost declarat castigatori.
Este vorba despre cei care au depus ofertele pana la data limita de depunere a ofertelor, cei care vor intra in cursa de evaluare a ofertelor...
Se publica la rubrica procese verbale declaratii din seap, si va fii accesibila tuturor interesatilor "date de identificare operatori economici". Evitarea conflictului de interese...