Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Cursuri gratuite pentru pensionari incadrati in gr. 3 ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Cursuri gratuite pentru pensionari incadrati in gr. 3 de invaliditate finantate de UE

O pensionara cu gr 3, cu drept de munca part time, cautatoare de loc de munca, poate face cursuri gratuite finantate de Fondurile europene? Exista vreo reglementare in acest sens? Pentru a obtine un loc de munca la o anumita virsta trebuie sa ai si o calificare in acel sens iar cursurile care le organizeaza diverse institutiisi care elibereaza atestate, sunt f scumpe.

Trebuie sa va inregistrati la AJOFM ca persoana in cautarea unui loc de munca. Firmele care acceseaza fonduri europene pentru aceste cursuri au stabilit conditii pentru grupul tinta. Daca dvs gasiti firma care sa va poata inscrie in grup tinta, puteti urma cursurile.
Inafara de acestea, sunt si cursuri facute de AJOFM pentru reconversie profesionala gratuite. Trebuie sa va interesati la AJOFM.