Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract de arendare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract de arendare

o scoala are in proprietate teren agricol si este dat in arenda pe o perioada de 20 ani.Se poate rezilia contractul inainte de trecerea perioadei din contract ,in ce conditii ?
Da. Se poate dar sa fie anuntat in scris arendasul inaintea inceperii anului agricol pentru a nu incepe el sa faca lucrarile agricole.