Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale neridicare dividende. dobanda penalizatoare?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

neridicare dividende. dobanda penalizatoare?

Intrebare>
Prin AGA s-au distribuit dividende. Societatea face comunicat de presa, retine si plateste impozitele,etc. etc, insa nu toti actionarii vin sa incaseze dividendele in termenul de 6 luni.
In aceasta situatie, mai este obligata societatea la plata dobanzilor penalizatoare?
Aveţi aici un articol care răspunde întrebărilor dumneavoastră www.avocatnet.ro/content/art...