Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Condamnare pentru frauda informatica
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Condamnare pentru frauda informatica

am primit 3 ani cu suspendare pentru frauda informatica, procuratura a facut apel, vroiam sa stiu care sunt sansele, se poate modifica ceva si din suspendare sa se ajunga la executare la apel/recursul facut de procuratura? am recunoscut ceea ce am facut am mers pe 320 indice 1 sau cum ii zice pe recunoastere.. care sunt sansele sa nu primesc cu executare, aveam cazierul curat.. Multumesc
dinumarin, utilizator
Greu de spus.
Aveti sanse sa ramaneti la suspendare dar se poate admite si apelul parchetului.
Trebuie sa va judecati cu mare atentie deoarece aveti proces greu...
Buna ziua,
Cat de mare este suma fraudata ?
prejudiciul este de 2.000.000e zic procurori desi nu este asa.. plus de asta nu exista nici un reclamant care sa isi vrea bani inapoi..
nu este nici o plangere facuta de cineva...
Daca e vorba de 2 milioane de euro foarte greu veti scapa.
Ati avut mare noroc la prima instanta...