avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... recurs
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

recurs

In aceeai sedinta de recurs, pe fond, pot fi discutate 2 contestatii de recurs,una sustinuta de o parte cu calitate de recurent, si aceeasi parte in calitate de intimat in cel de al 2-lea recurs? Practic in sedinta de fond am avut si calitate de recurent si de intimat.Multumesc
Cel mai recent răspuns: MioaraG , utilizator 13:54, 4 Mai 2013
Da, exista aceasta posibilitate ca ambele parti sa formuleze recurs si sa se judece de un singur complet de judecata.
va multumesc pentru raspunsul rapid oferit.


[Mesaj editat - Vă rog să nu mai scrieţi exclusiv cu majuscule, nu este regulamentar]
Ultima modificare: Duminică, 5 Mai 2013
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cheltuieli de judecatã pe cale separatã ssosso ssosso buna seara se mai pot cere cheltuieli de judecata dupa o sentinta definitiva dc am fost obligat sa platesc doar unuia dintre parati si acuma dupa 4 luni de la ... (vezi toată discuția)
Instanta de recurs carsteaverginica carsteaverginica buna ziua . unde se judeca recursul privitor la indreptare eroare materiala , eroare facuta de instanta de fond intr-un proces incheiat cu o hotarare de ... (vezi toată discuția)
Întâmpinare comunicatムdupムce cauza a rãƒmas în pronunþare marifun67 marifun67 Am primit o citatie cu o intampinare anexata. Precizez faptul ca au fost două termene si procesul este in pronuntare. La ce pot sa ma astept? Eu sunt ... (vezi toată discuția)