Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate A intrat in vigoare vreo ordonanta care prevede ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

A intrat in vigoare vreo ordonanta care prevede obligarea vanzatorilor de fier vechi de a-si face card bancar?

Buna ziua,
Stie cineva,cu certitudine,daca a intrat in vigoare vreo ordonanta care prevede obligarea vanzatorilor de fier vechi,de a-si face card bancar ?
Stiu ca se aude de asa ceva,insa nu stiu daca este in vigoare ceva de acest gen.
Unde as putea gasi proiectul acestei ordonante,in caz ca exista,dar nu este in vigoare ?
Va multumesc.
gasiti informatii pe site-ul ministerului economiei la meniul "transparenta decizionala" impreuna cu nota de fundamentare.

[ link extern ]

cyan, moderator
Multumesc. Am vazut despre ce este vorba acolo,insa nu stiu daca sunt in vigoare.Vad ca nu exista nici un numar al ordonantei...
Daca sunt in vigoare,ar trebui sa fie si in Monitorul Oficial,insa nu gasesc nimic in acest sens.
Stiti cumva ceva concret ?
gigelas, utilizator
Daca este in stadiu de proiect nu are cum sa fie in vigoare ... prin urmare, este doar un proiect de ordonanta de guvern, publicat pe site-ul ministerului.
Da,asa m-am gandit si eu,insa am cerut pareri de la profesionisti,pt.a fi sigur.
M-a intrebat cineva,care deja auzise ca de luni ar fi in vigoare.Insa,nu poate fi asa.
Va multumesc. O zi buna.