Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modalitate plata CASS fara a fi angajat
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modalitate plata CASS fara a fi angajat

Buna ziua,
Pe scurt, am 20 ani vechime in munca, nu reusesc sa gasesc un loc de munca de 3 ani, insa doresc sa platesc contributia individuala de asigurari sociale, chiar si in conditiile date, este posibil?
Da, puteti sa mergeti la directia de munca din judetul de domiciliu si sa va faceti contract de asigurat direct cu ei si sa platiti lunar contributia la pensie 244 lei, pentru acest an.