Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... ASIGURARE IMOBIL PENTRU BANCA
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

ASIGURARE IMOBIL PENTRU BANCA

Buna, o intrebare in legatura cu o asigurare pentru imobil incheiata la o anumita societate de asigurari, poate fi refuzata de catre banca pe motiv ca societatea respectiva nu este agreata de catre banca? Mentionez ca in contract nu este specificata o anumita societate doar obligatia de a incheia o asigurare, la o anumita valoare care s-a respectat, singurul lor motiv fiind ca societatea respectiva nu este agreata de catre banca. VA MULTUMESC!
Contractul este legea partilor. Daca in contract aveti o astfel de mentiune, inseamna ca se poate. Daca nu aveti, nu se poate. Nu ar fi o clauza abuziva, daca ar exista o astfel de clauza.
VA MULTUMESC, deci asigurarea este valabila.