Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... posibilitatea diminuarii suspendarii permisului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

posibilitatea diminuarii suspendarii permisului

buna ziua,am o intrebare,am permisul suspendat pe 60 de zile,stiu ca daca dau examen il pot recupera in 30 de zile,dar daca nu iau examenul,mi se mai amana inca 30 de zile?va multumesc anticipat.
asa este BINGO. trebuie sa mergeti pregatita. succes
Cand mie mi-a fost suspendat carnetul pentru 90 de zile, aveam posibilitatea sa dau un examen iar daca il luam, mi se miscosa "pedeapsa" la 30 de zile. Daca nu se ia acest test, nu se amana cu inca 30 de zile. Din cate stiu acesta poate fi dat o data pe saptamana. Multa bafta.