avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 509 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Storno factura parte componenta mijloc fix
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Storno factura parte componenta mijloc fix

Buna ziua, situatia este urmatoarea: am inregistrati in aprilie, pe mijloace fixe, un sistem de ventilatie. In mai am primit factura stornata pt un anume component al sistemului, care nu va fi folosit in continuare, nu va fi inlocuit. Cum inregistrez in contabilitate aceasta stornare?
Va multumesc anticipat pt raspunsuri.

Alte discuții în legătură

Factura storno andreea8891 andreea8891 Salutare, Va rog daca se poate sa ma lamuriti cu urmatoarea situatie. Am o factura de storno in luna ianuarie 2016 cu cota de tva 24%, iar pe aceasta ... (vezi toată discuția)
Facturi 31101979 31101979 Buna ziua. Daca ma poate ajuta si pe mine cineva ref la stornarea unei facturi. In luna iulie 2010 primesc o factura pe care o platesc. In urmatoarea luna ... (vezi toată discuția)
Storno factura cu tva lenutaelena4 lenutaelena4 Am primit o factura de avans de la un platitor de tva .Eu eram atunci neplatitor de tva. Am trecut valoare intreaga a facturii in avansuri. Dupa ce am trecut ... (vezi toată discuția)