Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Art. 202 Alin. 3
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Art. 202 Alin. 3

Buna ziua,

Sunt student si incerc sa inteleg la ce se refera articolul mai sus mentionat din Codul Penal. Ceea ce nu pot intelege este cine este victima. Articolul se refera la ademenirea unei alte persoane in vederea intretinerii unor relatii sexuale cu o persoana minora sau la ademenirea victimei, adica a minorului?
Ademenirea unei alte persoane.
Va multumesc. Respecte.
Imi cer scuze pentru stergerea contului dar dorisem alt nume de utilizator. Multumesc inca o data, voi reveni cu alte intrebari daca e cazul :)