Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA in curs de radiere - mai are rost sa completez ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA in curs de radiere - mai are rost sa completez Declaratia 220

Daca deja am fost la Registrul Comertului si am depus cererea de radiere (inclusiv costul radierii+celelalte acte adiacente), mai are rost sa completez Declaratia 220?

[am spus "in curs de radiere" pentru ca urmeaza sa revin la ONRC sa primesc niste documente cu care urmeaza sa ma duc la Finante si la Sanatate]
jansen, utilizator
Buna!Pfa-ul tau este activ la Finanate in acest moment deci ar trebui sa depui pana azi 27 mai 2013 declaratia 200 cu venitul realizat pe 2012 si declaratia 220 cu estimatul pe 2013. Dupa ce ai rezolutia de radiere de la Registru Comertului te prezinti la Finante cu copie dupa aceasta, declaratia 220 completata cu ce ai realizat intre timp in 2013 si cerere de radiere si recalculare a impozitului.