Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Diminuare salariu al unui singur salariat, societatea ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Diminuare salariu al unui singur salariat, societatea se afla in perioada de observatie

care este modalitatea cea mai eficienta de diminuare a salariului unui singur salariat al unei firme aflate in perioada de observatie, pentru a nu fi incadrata masura ca sanctiune disciplinara? S-a efectuat o astfel de diminuare prin decizie a administratorului special insa salariatul a formulat plangere la ITM iar inspectorul a dispus ca masura sa fie inregistrata in REVISAL.
II puneti sa aleaga intre desfacerea cim cu preaviz 15 zile si diminuarea salariului cu acordul partilor.
trandafir2, moderator