Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... fisa obiectiv
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

fisa obiectiv

Daca este Organizarea apararii impotriva incendiilor pe locul de munca mai trebuie completata si FISA OBIECTIVULUI ?
NG-PSI aprobate prin Ord. 163/2007:
ART. 18
Documentele şi evidenţele specifice apărării împotriva incendiilor ale operatorilor economici/instituţiilor menţionate la art. 5 lit. c) trebuie să cuprindă cel puţin:
a) planul de analiză şi acoperire a riscurilor al unităţii administrativ-teritoriale, în partea ce revine operatorului economic/instituţiei;
b) fişa obiectivului, conform modelului prezentat în anexa nr. 5 la Regulamentul de planificare, organizare, pregătire şi desfăşurare a activităţii de prevenire a situaţiilor de urgenţă, aprobat prin Ordinul ministrului administraţiei şi internelor nr. 1.474/2006, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 885 din 31 octombrie 2006; un exemplar din fişa obiectivului se trimite la inspectoratul judeţean/al municipiului Bucureşti pentru situaţii de urgenţă;