Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Sunt cercetat ca un judecator sau ca un avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Sunt cercetat ca un judecator sau ca un avocat

cum este posibil ca am primit o citatie de la parchetul de pe langa CURTEA DE APEL pt prezentare material? sunt un om simplu,nu am fost audiat la politie pt inselaciune..nu este absolut competenta parchetului de langa curtea de apel...art 28 CPP
Esalonul competent in cercetare este conditionat de complexitatea si calitatea partilor ce fac obiectul cercetarii
sunt singurul inculpat...am mai fost cercetat de ff multe ori de parchetul de pe langa judecatorie
oare are legatura cu faptul ca am fost condamnat definitiv si am facut contestatie in anulare si a fost admis in principiu si am fost eliberat.....iar curtea de apel (cand a fost primul termen al contestatiei) a facut adrese catre judecatorii ca sa verifice daca a fost aplicat pt mine vreodata art 74 ind.1(ca nu se poate aplica numai o data in 5 ani).....poate ca curtea de apel a trimis dosarul inapoi la parchet sa se verifice daca a gresit procurorul sau nu?

oltul, utilizator
parchetul de pe langa curtea de apel este superior parchetului de pe langa judecatorie,astfel ca in anumite cazuri , procurorii de acolo pot prelua cauze de la parchetul de pe langa judecatorie. nu e nimic ilegal aici