Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Delapidare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Delapidare

am un dosar penal pt delapidare.... sunt insarcinata in 7 luni au voie sa ma aresteze?
Bineinteles.Se poate.Daca s a dat o hotarare de condamnare si inca sunteti insarcinata puteti face o cerere de amanare a executarii pedepsei,amanare care inceteaza la nasterea copilului.Ulterior puteti face o noua cerere de amanare care va dura pana cand copilul va implini varsta de 1an.
Daca va aflati in faza de urmarire penala si sunteti insarcinata sunt sanse mari sa nu fiti arestata.
Este bine sa aveti si dovezi medicale din care sa rezulte acest lucru.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat