Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cumparare masina pentru aprovizionare SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cumparare masina pentru aprovizionare SRL

Buna ziua, ma intereseaza sa imi cumpar o masina pentru a aproviziona magazinul mixt si ma intereseaza daca sa il trec pe firma sau pe numele meu(persoana fizica).

Daca il trec pe numele meu, trebuie sa fac vreun contract? Pot sa am probleme daca ma opreste politia si am marfa cu factura pe firma?

Multumesc
Incheiati un contract de comodat intre dvs. ca persoana fizica si firma.