Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda Jandarmarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda Jandarmarie

Salutare ,am cautat pe Google unde se pot pune intrebari pentru problema mea si am gasit acest site
Sa incepem cu Buna ziua
Pe data de 03 -03 -2009 eram la liceu
Sunt clasa a 12-a si am 18 ani impliniti
Ora era in desfasurare
Un tip de la Jandarmerie a intrat in clasa si a intrebat Profesoara cine o supara ca se auzea galagie(el ascultand la usa )
Doamna profesoara a spus asa :
El el el ,printre care ma numaram si eu ,dar eu nu facusem scandal in clasa si am suportul tuturor din clasa ca nu faceam galagie ,scandal ,sau cum se mai spune
Am mers cu jandarmul si mi-a scris o amenda de 2 milioane pe care am si semnat-o plus inca un coleg 2 milioane de fiecare pentru tulburarea linistii in cadrul liceului in timpul orei doamnei X ,al 3-lea coleg nu a primit amenda din cauza nepotismelor
Mi-a zis sa nu fac contestatie jandarmul care mi-a scris amenda ,eu nespunandu-i ca am vreun gand sa o contestez(el spunand pe un ton prietenos cica ca nu am sanse sa fie contestata)
Amenda nu o mai am ....
Deci am primit amenda ,dar nu mi s-a scazut nici un punct la purtare ca am facut scandal ceea ce sunt nevinovat si nici nu s-a prezentat profesoara cu un referat la diriginte prin care il informeaza pe diriginte ca am deranjat ora ei !
Acum am niste intrebari :
1.Cum o contestez?
2.Daca o contestez am sanse sa mi se anuleze amenda ?
3.E mult de umblat pentru contestarea amenzii ?
4.Ce dovezi sau ce martori imi trebuie ca sa fie anulata ?
5.Nu mai am amenda ,ma afecteaza cu ceva?

Sunt NEVINOVAT si nu vreau sa platesc statului pentru ca nu am facut nimic !

Astept raspunsuri si imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie ,rog sa se mute daca nu isi are locul aici !
=D>
sa incepem asa;
- contestatie se face la judecatoria pe raza careia s-a intamplat contraventia
- ai sanse chiar foarte mari
- daca iti iei si avocat nu e deloc de umblat se va prezenta in locul tau
- dovada cu martori - colegii de clasa
- nu te afecteaza niciodata, niciunde.
insa iti tb o copie dupa procesul verbal si contestatia se face in 15 zile de la primirea sau comunicarea procesului verbal

BAFTA MULTA