Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Creanta telefonie mobila cesionata unei firme de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Creanta telefonie mobila cesionata unei firme de recuperari

As dori sa stiu cum trebuie procedat in situatia in care o persoana care a avut un contract cu o societate de telefonie mobila nu a mai putut onora facturile de abonament , nu datorita unei rele intentii ci pentru ca se afla in detentie si deci in imposibilitatea de a plati. Societatea de telefonie mobila a cedat creanta societatii {} care calculeaza de aproximativ doi ani penalitati in continuu.
Multumesc anticipat pentru raspuns.
ContSters214341, utilizator
Fie se negociaza cu societatea de recuperari creante achitarea partiala a debitului,esalonarea acestuia fie nu se achita nimic daca persoana aflata;;la suferinta'' nu are bunuri ce pot fi executate.Important este sa rezistati presiunilor recuperatorilor,la un moment dat vor renunta.