Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Accesare fonduri europene nerambursabile pentru ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Accesare fonduri europene nerambursabile pentru inceperea unei mici afaceri

buna ziua.doresc sa stiu care sant procedurile si ce sanse exista pentru a accesa fonduri europene nerambursabile pentru inceperea unei mici afaceri in domenilul servicilor funerare.mentionez ca nu am o firma si doresc sa o infintez eventual din bani europeni.investitia se ridica in jurul sumei de 10000 euro.va multumesc.

Din ceea ce spuneti dvs nu aveti nevoie de fonduri europene...Exista fonduri guvernamentale..
[ link extern ] /
Gasiti detalii privind accesarea in ghidurile solicitantilor.
Ca firma nou infiintata nu aveti acces la fonduri europene decat eventual daca sediu si activitatea sunt in mediul rural. Puteti accesa in anumite conditii fonduri guvernamentale.