Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Retur produs textil vandut online la metru
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Retur produs textil vandut online la metru

Buna ziua,

Un produs textil care prin natura sa se vinde la metru, taiat la specificatiile clientului, vandut online se poate returna in cele 10 zile?

Situatia acesta se incadreaza la exceptiile prevazute in Ordonanta nr. 130/2000 art. 10 lit c):

c) contracte de furnizare a unor produse executate dupa specificatiile consumatorului sau a unor produse distinct personalizate, precum si a acelora care, prin natura lor, nu pot fi returnate sau care se pot degrada ori deteriora rapid;
?

Multumesc
sevenx, utilizator
In opinia mea da, se incadreaza la exceptii.
Multumesc