Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Plata plangere penala
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Plata plangere penala

acuma 6 luni am depus o plangere penala, doresc sa stiu daca platesc ceva ptr cercetarea cazului, trimiterea in judecata, etc
Nu platiti nimic daca va referiti la taxa de timbru. Platiti doar daca va angajati un avocat care sa va asiste si sa va reprezinte.
inca o intrebare, daca voi castiga procesul, dar cel care trebuie sa ma despagubeasca nu are bani sa-mi plateasca, nu am cum sa-l execut silit ptr ca nu mai are nimica pe numele lui sau este disparut din tara, etc, cine va plati cheltuielile de judecata ? si cum voi recupera banii pentru paguba?
Nu veti putea recupera cheltuielile de judecata daca debitorul nu are bunuri pe numele sau sau daca nu realizeaza venituri.