Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Stagiu practica la locul de munca!
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Stagiu practica la locul de munca!

Sunt functionar public, si efectuez studii superioare in cadrul unei facultati, sunt in an terminal si cei de la facultate mi-au spus ca am posibilitatea sa efectuez stagiul de practica in cadrul institutiei in care lucrez.
Cand am inaintat cererea de efectuare a stagiului de practica la locul de munca, directorul executiv mi-a dat de inteles ca nu e de acord cu aceasta actiune.
Exista un cadru legal prin care conducatorii unitatilor bugetare sa fie obligati sa accepte sau refuze cererea angajatilor de a efectua stagii de practica la locul de munca?
silviup, utilizator