Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Laborator patiserie in apartament de bloc - e legal?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Laborator patiserie in apartament de bloc - e legal?

Buna ziua,
As dori sa fac un laborator de patiserie (1,2 produse) in apartamentul in care locuiesc si as dori sa stiu daca, legal, este posibil acest lucru. Mentionez ca nu doresc sa produc decat pa scara mica, la comanda.
Daca puteti sa-mi spuneti mai detaliat ce ar trebui sa fac ar fi foarte bine.
Va multumesc.
Pentru a produce oficial, in scop de comercialiyare trebuie sa va inregistrati ca firma (persoana fizica autorizata, intreprindere individuala, asociatie familiala, etc.), la Registrul comertului, respectand prevederile OUG nr.44/ 2008 cu modificarile si completarile ulterioare.
Unul dintre documentele solicitate la infiintarea firmei este acceptul asociatiei de locatari/ locatarilor, ca dvs. sa deschideti laborator de patiserie/ cofetarie in apartamentul de bloc.
Multumesc mult.