Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Virare garantie in contul ANAF
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Virare garantie in contul ANAF

Pe perioada cat am afost angajat al unei institutii mi s- a oprit garantie din salariu.Acum plec de la acea societate si intrucat am poprire de la ANAF pe venit,institutia vrea sa imi vireze acea garantie la ANAF.E legal?Pt ca eu consider ca acea garantie nu e un venit si ca atare nu se supune popririi.
Personal impartasesc punctul dvs de vedere, institutia avand obligatia, ca la incetarea activitatii, sa va restituie garantia depusa.