Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... contract de munca sau conventie civila ?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

contract de munca sau conventie civila ?

Buna ziua,
Femeia de serviciu de la bloc, trebuie sa aiba contract de munca sau este legala conventia civila ?
Multumesc!
Trebuie sa intelegeti ca pentru fiecare persoana angajata cu CIM si pentru fiecare CIM in parte se platesc contributii ale asociatului, dar si contributii ale angajatorilor respectivi.
Actualmente nu mai exista carte de munca, ci simplu contracte de munca luate in evidenta computerizata la ITM, iar un om poate avea oricate contracte de munca poate duce....