Forum Discuţii juridice Executare silită Contestatie la executare silita dosar nr 3996/258/2012 ...
Discuție deschisă în Executare silită

Contestatie la executare silita dosar nr 3996/258/2012 -recurent-contestatar,in proces cu CEC-Bank HR respinsa ca neintemeiata.

In baza dosarului e executare silita 89/e/2012 din 06.08.2012, ptr
-Contract credit 264/17.06.2006SC-C srl-reprezentat de dl VSt,=300.000 LEI
-Contract de garantie reala imobiliara nr 38/17.06.2006( d-naVandor Sta),345.000 (valoare imobil-
ANEVAR=458 400 LEI)

conform art.387-CPC-se solicita de la Vandor Sta ( si nu de la SC-C srl-reprezentat de dl Vandor St) NEFIIND NICIO ALTA RELATIE INTRE SC-COMTUREXID srl (reprezentant VANDOR ST ) si VANDOR STA (GARANT IPOTECAR)
se solicita plata sumei totale 426.421,62 lei de catre VSta

Executorul judecatoresc din Tg-Mures ,la staruinta CEC-BANK soliicita punerea la dispoziti lui a tuturor BUNURILOR si VENITURILOR d-nei VSta (garant ipotecar ) ptr recuperarea sumei integrale obtinute ca, credit de catre SC-C srl(prin dl VSt). SE MENTIONEAZA CA SI CELELALTE CHELTUIELI VOR FI SUPORTATE DE Dna V Sta

ALTE MOTIVE PRIN CARE SE PRETINDE PERIMAREA : IN PERIOADA 05-02 2012 SI 05.08.2012 NU S-AU EFECTUAT PUBLICATIILE EXECUTARII SILITE CU ENUNTURI CORECTE, FIIND CONFUZIA PERMANENTA INTRE SC-C-SRL-VST (reprezentant si semnatar contract credit CEC-BANK) si V STA (GARANT IPOTECAR).
i se mai solicita dovezi de venituri si alte bunuri

Se sustinea de acelasi avocat ca, se confunda numele dlui Vandor Stefan (Contract SC-C-srl cu al dnei VSta (garant ipotecar). Se considera ca , obiectul si valoarea executarii silite nu poate depasi valoarea contractului ipotecii ,neputind atrage si raspunderea materiala personala a d-nei VSta) pina la recuperarea sumei contractului credit 264 in afara contractului de ipoteca si pina sumele calculate de CEC-Bank-426.421,62 lei

TRIBUNALUL A RESPINS CONTASTATIA DIN DATA DE 01.VII.2013 CA NEFIIND JUSTIFICATE MOTIVELE

CE SE POATE FACE ?! IN CONTINUARE

Va multumesc
Stima St Vandor
gi-jane2, moderator