Forum Discuţii juridice Executare silită Am o intreprindere individuala si am pierdut un ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am o intreprindere individuala si am pierdut un proces, iar toate bunurile mele sunt pe Intreprinderea Individuala, ma pot executa silit cu privire la acele bunuri sau am regimul juridic asemanator unui SRL ?

Impotriva mea s-a dat o hotarare prin care sunt obligat la plata unei sume de bani. Toate bunurile mele sunt pe Intreprindere Individuala de foarte multi ani si doream sa stiu daca am regimul jurdic al unui srl sau respectivele bunuri pot fi urmarite fara nici o problema.
Da, va pot executa sili. II nu sare personalitate juridica si nici patrimoniu propriu, cu exceptia patrimoniului de afectatiune, daca este constituit si mentionat intr-un registru