avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Subventie Absolvent
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Subventie Absolvent

Buna ziua
Voi fi in curand absolvent de studii superioare de inginerie (4 ani).
Am discutat cu o firma si dupa ce voi absolvi ar trebui sa ma angajeze.
Vroiam sa intreb daca firma va putea beneficia de subventia acordata de somaj in conditiile in care eu in vacanta dintre anii 3 si 4 (deci vara trecuta) am avut contract de munca cu o Alta Firma pe o perioada determinata (2 luni).
De asemenea, voi putea continua cu studiile de masterat?
Va multumesc frumos!
O seara buna
Cel mai recent răspuns: DinuVoicu , utilizator 20:12, 17 Iulie 2013
Revin cu explicatii suplimentare. Am citit legea si singurul lucru care ma pune pe ganduri este urmatorul paragraf din documentele necesare : "DECLARAŢIE PE PROPRIA RÃSPUNDERE A ABSOLVENTULUI că la data absolvirii studiilor nu avea raporturi de muncă sau de serviciu"
la data absolvirii se refera fix in momentul absolvirii sau PANA in momentul absolvirii?
se refera strict la momnetul absolvirii, adika la data la care s-a eliberat adeverinta de la facultate.
Multumesc frumos pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subventii angajare absolventi p.adina p.adina Buna ziua, Desi am citit legea si mare parte din posturile de aici, privitoare la acest subiect, nu reusesc sa ma lamuresc in ce situatie ma aflu. Va expun ... (vezi toată discuția)
Subventii angajare absolventi BrMihaela BrMihaela Buna seara, As dori o informatie cu privire la acest subiect. Vara trecuta am absolvit facultatea de turism la zi, iar in prezent sunt la ... (vezi toată discuția)
Subventie absolvent 2014 dora90 dora90 Buna ziua! Intrebarea mea este: de la ce data esti considerat absolvent de master? De la data in care ai finalizat anul terminal sau la data la care ai ... (vezi toată discuția)