Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Triangulare telefon mobil
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Triangulare telefon mobil

Este adevarat ca telefonul mobil poate fi trianghiulat doar pe moment? Si nu se poate afla decat ceea mai apropiata celula care a fost folosita ca de ex. 5 zile in urma , dar nicidecum locatia exacta ?
Triangularea se face prin trei antene, iar de obicei un telefon mobil este conectat la o singura antena, deci este logat ca fiind in apropierea antenei cutare, pe o raza de cativa km si nimic mai mult. Eventual se poate vedea cand s-a decuplat de la antena cutare si s-a cuplat la alta antena, asta se intampla in caz ca era in miscare.
tgeorgescu, utilizator
Sunt avocati care au vazut asa ceva in dosar?