Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Debit card de credit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Debit card de credit

Buna ziua,
Solicit si eu ajutor intr-o problema:
Am avut un card de credit la [editat] BANK unde am ajuns in imposibilitate de plata la un moment dat , am incheiat o intelegere de plata esalonata cu un reprezentant al [editat]SRL, am platit conform intelegerii suma datorata la acel moment catre [editat]si desi din 2011 am achitat suma datorata sunt si in prezent contactata si amenintata cu executare silita pentru o datorie achitata deja. Cum pot rezolva definitiv aceasta situatie destul de sacaitoare?
ContSters214341, utilizator
Se poate sa nu fi achitat datoria, din cauza dobanzilor penalizatoare foarte mari care se tot acumuleaza. Ar trebui sa trimiteti o adresa si sa solicitati suma de plata, defalcata pe principal dobanzi si penalitati si sa verificati ce penalitati si ce dobanda aveti de platit pentru acest credit card.
ContSters214341, utilizator
Buna ziua,
revin cu informatii suplimentare:In intelegerea de plata scria clar ca :" Ma angazez sa platesc datoria detaliata, adica suma datorata , inclusiv penalitati de 1609,36 catre creditor in rate conform scadentarului de plata, fara a se mai adauga alte penalitati , in cazul respectarii termenelor de plata", termene pe care le-am respectat intocmai chiar am achitat mai devreme decat era prevazut in intelegere.
Multumesc de raspunsul promt oferit!
Ei sunt hoti. Nu semneaza nimic. Angajamentul ala e semnat doar de dvs, asa e? In mod normal este o oferta, iar faptul ca ei au acceptat-o , am fi in prezenta unui contract. aveti ceva de la ei, in legatura cu creanta respectiva? un act scris in care sa vi se faca oferta respectiva?
Buna ziua,
Angajamentul la propunerea de plata este semnat de catre mine in calitate de debitor si de catre [], inspector ,[] SRL cu CNP ][, numele si CNP-ul dumnealui sunt in stampila dreptunghiulara si este si o stampila patrata cu date generale ][, iar ca antet in dreptunghi compartimentat in doua apare [] si ][ SRL
ContSters214341, utilizator
In cazul acesta nu au de ce sa va ceara alte sume, daca v-ati respectat angajamentul. Trimiteti-i la plimbare ca sunt nesimtiti.