Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Locul de muncã - agent de vânzãri
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Locul de muncã - agent de vânzãri

Bună ziua,

Vă cer un sfat în următoarea problemă. Urmează să angajez un salariat pe funcţia de agent de vânzări cod cor 332203. În cim la punctul D unde trebuie să completez având în vedere că el nu prestează activitate la sediu. Merge să ia comenzi din ţară. Vă rog frumos să mă ajutaţi.:((
Se poate insera in c.i.m. o clauza de mobilitate , potrivit art.25 c.mun. , si anume:
Art. 25
(1) Prin clauza de mobilitate partile in contractul individual de munca stabilesc ca, in considerarea specificului muncii, executarea obligatiilor de serviciu de catre salariat nu se realizeaza intr-un loc stabil de munca. In acest caz salariatul beneficiaza de prestatii suplimentare in bani sau in natura.
(2) Cuantumul prestatiilor suplimentare in bani sau modalitatile prestatiilor suplimentare in natura sunt specificate in contractul individual de munca.

sau

in lipsa unui loc de munca fix, posibilitatea ca salariatul sa munceasca in diverse locuri.
freeelis a scris:

Se poate insera in c.i.m. o clauza de mobilitate , potrivit art.25 c.mun. , si anume:
Art. 25
(1) Prin clauza de mobilitate partile in contractul individual de munca stabilesc ca, in considerarea specificului muncii, executarea obligatiilor de serviciu de catre salariat nu se realizeaza intr-un loc stabil de munca. In acest caz salariatul beneficiaza de prestatii suplimentare in bani sau in natura.
(2) Cuantumul prestatiilor suplimentare in bani sau modalitatile prestatiilor suplimentare in natura sunt specificate in contractul individual de munca.

sau

in lipsa unui loc de munca fix, posibilitatea ca salariatul sa munceasca in diverse locuri.

Vă mulţumesc frumos!