Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Contabilitate in partida simpla - reglementare
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Contabilitate in partida simpla - reglementare

Buna,
La sfarsitul anului trecut se discuta despre un proiect de ordin pentru aprobarea reglementărilor contabile privind contabilitatea în partidă simplă, care tb sa abroge Ordinul 1040/2004. A fost publicat respectivul Ordin ca nu am mai gasit informatii referitoare la acest aspect? Au fost aduse alte modificari contabilitatii in partida simpla in 2013?
Multumesc,
Buna seara,

Proiectul cu pricina a ramas doar proiect care inca se mai dezbate. Nu stim de catre cine. Inca nu avem o legislatie noua pentru contabilitatea in partida simpla.

Numai bine
CONTABIUM, Contabil
Multumesc,