avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Circulatie cu numere false cu masina neinmatriculata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Circulatie cu numere false cu masina neinmatriculata

buna ziua am condus o masina adusa de dincolo si mi au expirat nr si am pus alte nr rosi de pe alta masina a mea dar expirate si ma oprit politia si mi a facut dosar pe art 85 alin 1 si 2 si mi a dat adeverinta pt permis fara drept de circulatie intrebare la ce sa ma astept daca imi va fi anulat permisu si cat timp dureaza toata treaba asta precizez ca e primu doasar penal ce il am ?mai precizez ca am recunoscut fapta de la inceput si lam explicat situatia
Ultima modificare: Luni, 5 August 2013
nciuncanu, utilizator
Cel mai recent răspuns: marian 96 , utilizator 20:33, 27 Februarie 2018

permisul de conducere se anuleaza in baza unei hotarari definitive a unei instante de judecata.
sunt mai multi factori de care depinde rezultatul anchetei
ms mult de raspuns am fost zilele acestea la pol sa intreb care e situatia mi au zis sa astept ca mai trebuie sa dau o declaratie si sa merg la procuror au zis ca dureaza ceva timp inca o inrebare tot timpu cat stau acu fara permis se ia in considerare?va multumesc
se ia in considerare numai daca ar fi sa primesti scoatere de sub urmarire penala cu amenda administrativa
ms mult sa vedem ce se mai intampla,ei zic multe ziceau ca ma aleg cu amenda penala ca am recunoscut fapta de la inceput fara sa mai faca ei alte cercetari
daca este ”amenda penala” este o problema. Ar insemna sa ti-o aplice instanta.
Cred ca ti-au spus ca vei primi o amenda administrativa cu scoatere de sub urmarire penala fara sa mai ajungi in faza de judecata a procesului penal. Succes

Alte discuții în legătură

Dosar penal ? amenda penala ? albulescu_ovidiu albulescu_ovidiu Buna Ziua as dori si io un pic de ajutor am o problema cu permisul auto . Acu 3 luni am condus cu numerele rosi expirate si asigurarea la fel , mau prins cei ... (vezi toată discuția)
Conducerea cu numere expirate razvan_nelutu@yahoo.com razvan_nelutu@yahoo.com Buna ziua as dori sa ma ajute careva sau sa-mi dati un sfat sa stiu la ce sa ma astep pe data de 26.06.2010 la ora 22.00 am fost prin cu nr rosi expirate ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis conducere Monica@yahoo Monica@yahoo Ia fost suspendat permisul de conducere fiului meu pentru condus mașina cu nr roșii expirate este posibil? (vezi toată discuția)