Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amnistie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amnistie

Stie cineva cand se va adopta legea amnistiei si a gratierei?
Nu este adevarat.
Sunt sanse infime ca asta sa se intample, avand in vedere contextul politic actual si lipsa de rezultate a guvernului Ponta.
SI NOUL COD PENAL E SIGUR CA INTRA IN FEBRUARIE 2014?
Ce Ati mai auzit despre amnistia asta si gratiere..?
Avand in vedere cati oameni politici sau cu bani au avut probleme cu legea in ultimii ani ma surprinde foarte mult ca o astfel de lege nu a fost adoptata pana acum. Sau poate tocmai din cauza acestora o astfel de lege nu se face?

Sunt curios ce o sa se intample cand o sa intre in vigoare noul cod. Ma gandesc ca ar trebui sustinuta si de ministerul justitiei ca sa aiba sanse.
dbre, utilizator
CIne imi spune si
Mie in noul cod penal Care intra in vigoare la 1 februarie traficul de persoane cu cat se pedepseste? ca actual este de la 5 la 15 ani .va rog sami spuneti.....