Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxe
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxe

Buna seara
Am si eu o intrebare; am un magazin alimentar situat pe drum national si am primit o instiintare precum ca trebui sa platesc o taxa la administratia de drumuri natioanale in valoare de 1500 lei anual
As dori sa stiu daca este legal acest lucru daca nu sunt amplasat pe domeniul lor ci constructia este la mine in curte
Va multumesc!
carmen01011958, moderator
Aveti autorizatie de functionare ? firma pfa sau srl ?
da am autorizatie si toate avizele pentru intreprindere individuala