avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Taxe
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Taxe

Buna seara
Am si eu o intrebare; am un magazin alimentar situat pe drum national si am primit o instiintare precum ca trebui sa platesc o taxa la administratia de drumuri natioanale in valoare de 1500 lei anual
As dori sa stiu daca este legal acest lucru daca nu sunt amplasat pe domeniul lor ci constructia este la mine in curte
Va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 7 August 2013
carmen01011958, moderator
Cel mai recent răspuns: Marya STANCU , 23:17, 6 August 2013
Aveti autorizatie de functionare ? firma pfa sau srl ?
da am autorizatie si toate avizele pentru intreprindere individuala

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amplasare panouri publicitare pe terenul proprietate personala Voxaledana Voxaledana Buna ziua! De curand am amplasat un panou publicitar pe terenul meu langa drumul public si se pare ca nu este legal. Panoul este pentru firma mea, pe terenul ... (vezi toată discuția)
Magazin alimentar- intreprindere individuala WEGA67 WEGA67 Ce cod CAEN pot folosi ptr. deschiderea unui magazin alimentar pentru o intreprindere individuala??? (vezi toată discuția)
Buna ziua. doresc sa construiesc un magazin alimentar in propria ... Andreeatanasa Andreeatanasa Buna ziua. Doresc sa construiesc un magazin alimentar in propria curte. As vrea sa stiu daca este posibil acest lucru, ce acte as avea nevoie si daca trebuie ... (vezi toată discuția)