Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Expert fonduri europene neplatit
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Expert fonduri europene neplatit

Ce se poate un expert in situatia in care firma care l-a nominalizat, castigat si actualmente se afla in executia unui contract , obtinut in baza OG 34, tergiverseaza semnarea contractului cu expertul ( care isi indeplineste obligatiile pozitiei pentru care a fost nominalizat ca si expert cheie) ?
Atata vreme cat nu a semnat un contract nu trebuie sa se prezinte la munca.
Daca va referiti la faptul ca firma respectiva nu semneaza cu Dvs contractul ca expert, este o situatie des intalnita. A participat la procedura cu CV-ul Dvs dar ulterior a gasit alt specialist, probabil mai ieftin.
Nu , nu a gasit alt expert.

Procedura de schimbare este permisa numai in situatia de boala sau deces. La client nu au fost prezentate documnetele in vederea inlocuirii. Contractul este in desfasurare de cateva luni, firma utilizeaza semnatura mea pe toate rapoartele.

Sa sugerez eu ca vorbim de inselatorie, escrocherie, uz de fals ( rapoartele pleaca cu semnatura mea, fara permisiunea mea) , firma a incasat deja 2 facturi , .........prin urmare o plangere penala ajuta?
Eu zic sa va hotarati.... ori e semnatura Dvs pe rapoarte ori nu este. Daca ati semnat documentele in discutie nu puteri sa depuneti o plangere pentru uz de fals. Firma nu are nevoie de un acord suplimentar pentru a transmite mai departe rapoartele.

Plangerea penala se va solutiona peste un an.... probabil cu neinceperea urmaririi penale.... Dvs decideti daca va ajuta sau nu.

Incercati sa obtineti pe cale amiabila semnarea contractului si plata sumelor de bani.
Sunt deja foarte hotarata :-) Au avut un scan al semnaturii mele, pe care il utilizeaza fara permisiunea mea, deci este un abuz sau cum vreti sa-l numiti.